Питання та відповіді
Подяки від партнерів
Туристичне агентство "ТурМаркет"

turmarket

Мережа туристичних агенцій "Поїхали з Нами"

psn

Статті про Нас
Болгарія відкрилася, перший чартер 16-го

Новини туризму - Turprofi.com.ua

З 16 липня до Болгарії без 14-денного карантину і ПЛР-тестів зможуть в'їжджати особи, які прибувають з наступних країн: Ісландія, Королівство Норвегія, Швейцарія, Ліхтенштейн, Республіка Сан-Марино, Князівство Андорра, Князівство Монако і Ватикан, Алжир, Австралія, Канада, Грузія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Республіка Корея, Таїланд, Туніс, Східна Республіка Уругвай і Україна .

Наказ про послаблення був виданий 15 липня в зв'язку з рішенням болгарського Ради міністрів про продовження надзвичайної епідемічної ситуації до 31 липня. Про це Turprofi.com.ua повідомив головний представник приймаючої компанії в Болгарії «ГоуТуХолідей» Алпер Алі .

На думку експерта, цього літа через туроператорів в Болгарію потраплять близько 7 тисяч українських туристів: «У минулі роки основна їхня кількість доводилося на автобусні тури. У цьому, думаю, близько 10% приїдуть самостійно (на машинах), 50% - автобусами і 40% - літаками, так як Болгарія надає субсидію в 35 євро за кожного туриста на авиачартера. Завдяки цьому ціна турів на автобусі і літаком не буде сильно відрізнятися ».

Директор львівського Adriatic Travel Христина Марциняк зазначає, що попит на Болгарію в її компанії не падав. І як тільки новина про відкриття кордонів для українців з'явилася на сторінці туроператора, в ТО пішов вал дзвінків і повідомлень. «У більшості випадків звучало питання: точна чи це інформація? Ми, звичайно, давали посилання на офіційне джерело. Люди радіють новини і вже починають відправляти заявки в турагентства. Завтра у нас перший довгоочікуваний рейс! » - щаслива пані Марциняк.

Вона нагадує, що в минулому році Болгарія прийняла понад 379 тисяч туристів з України. І, швидше за все, це був один з важливих аргументів, що вплинули на прийняття рішення уряду Болгарії на користь України: «Болгари відкрили свої кордони в першу чергу для українців, як виняток скасувавши ним обов'язкове надання негативних результатів тесту».

Автобусні чартери в цьому напрямку завжди були популярні серед бюджетних туристів, зазначає експерт. І саме ця категорія відпочиваючих переорієнтується на болгарські курорти з Туреччини (через ціни) і, звичайно, з України. Авіачартер зі Львова ніколи не були популярні, так як вони дорожче. А автобусні програми зі Львова у Adriatic Travel щоденні, на будь-яку кількість ночей (готель 4 * - від 270 € / особа / ALL / 7 ночей з проїздом, страховкою від COVID-19 і внутрішнім трансфером).

«За словами наших партнерів, з якими ми співпрацюємо на болгарському узбережжі, випадків зараження covid-19 там немає. Зараження є в столиці - Софії. Крім того, сьогодні уряд України переглянув критерії, за якими відносить країни до «червоної» або «зеленої» зонам. Будемо сподіватися, що Болгарія вживе заходів і не допустить збільшення зростання захворюваності, а ми спокійно продовжимо їздити в цю країну відпочивати. Зараз ситуація там стабільна », - констатує Христина Марциняк.

За інформацією глави «Янтура» Юліана Іващенко , найбільший на болгарському напрямку перевізник «Доріс» запустить перші автобуси 17 липня. З ним співпрацюють «Янтур», а також Join UP !, «Компас» і «ТК-Велт». Авіарейси ж в Болгарію поки залишаються тільки у SkyUP .

«Windrose все зняла раніше, але тепер може і передумати. Вважаю, найближчі 2-3 дня розставлять все на свої місця. Але автобуси на цьому напрямку завжди домінували, а авиачартера становили від 5 до 30% всього перевезення. У минулі роки за день з України в Болгарію виїжджало близько 70 автобусів і всього два-три літаки », - міркує Юліан Іващенко.

На думку директора «Аполло-тур» Андрія Демури , Болгарія потроху відбере туристів у кожного напряму: «Думаю, авиачартера туди поставлять всі основні гравці. А ось на автобуси, скоріше, будуть більше робити ставку оператори із західної України ».

Відзначимо, що в даний момент Болгарія відноситься до країн зеленої зони , однак, як звертає увагу мандрівник Євген Бабенко , на сьогоднішній день в цій країні 53 активних випадку коронавируса на 100 тисяч населення. І є тенденція до зростання. Так що при наступному перерахунку висока ймовірність того, що Болгарія піде в червону зону навіть за новим критерієм 55 на 100 тисяч. І тоді після повернення в Україну туристам або доведеться відсидіти в ізоляції 14 днів, або зробити ПЛР-тест.

 

Валерія Овсяник, 15.07.2020

Adriatic Travel визнано “Вибором споживача 2018”

Туроператор "Адріатік Тревел" - надійний помічник у роботі і відпочинку. Принципи роботи компанії будуються на високому професіоналізмі, надійності та індивідуальному підході до кожного, які підтверджує статус “Вибір споживача 2018”!

Історія компанії почалась у 2013 році, коли директор Адріатік Тревел – Христина Марциняк, пропрацювавши більше ніж 5 років з напрямком Болгарія, вирішила започаткувати свою справу. Згодом, з'явився напрям відпочинку у Словаччині, який набув популярності завдяки мультивізам.

З розвитком компанії з'явилось ще більше партнерів. І наступним кроком в діяльності стала організація автобусних турів в Європу та відповідно, було сформовано окремий відділ, який спеціалізувався лише на групових турах. З часом, туристи полюбили керівників груп. Більшість навіть знайшли собі фаворитів та намагаються досі обирати тури лише в їх супроводі. І це не дивно, адже подорожуючи з Адріатік Тревел, туристи дізнаються про нове, відкривають для себе країни та культуру інших народів, - і все це відбувається в дружелюбній, сімейній атмосфері. Під час подорожей було безліч випадків, коли туристи знаходили собі пару, освідчувались в коханні і в результаті подорож ставала незабутньою не лише для закоханих, але і для всієї групи, адже святкували цю подію усі.

Туроператор “Адріатік Тревел” –  це молода компанія, яка працює дуже наполегливо, щоб створити цікаві, пізнавальні програми та максимально комфортні умови для подорожі за доступною ціною.

Пріоритети компанії формуються відповідно до правил і тенденцій сучасного ринку туристичних послуг:

  •  розширення асортиментного ряду туристичних програм,
  •  поліпшення якості спектру послуг,
  •  безперервний розвиток технологій прийому клієнтів.

На сьогоднішній день, туроператор надає організацію турів до багатьох країн світу. Основними напрямками є Болгарія, Хорватія, Чорногорія, автобусні тури в Європу, гірськолижний відпочинок в Словаччині, Польщі, Болгарії, Австрії, а також тури для індивідуалів.

Будуючи свою роботу на основі прямих зв'язків з партнерами, компанія пропонує широкий вибір готелів, вілл всіх категорій на всіх курортах цих країн, а також індивідуально розроблені автобусні і авіа тури в Європу для дорослих і дітей. Особливе місце в роботі займає дитячий відпочинок в таких країнах як Болгарія, Чорногорія, Греція, Словаччина, Угорщина, Польща та ін.

Перевага Адріатік Тревел в індивідуальному підході до кожної заявки. Партнери компанії це надійні постачальники послуг (приймаючі сторони), з якими співпрацюють на ринку більше 20 років. Оскільки метою роботи компанії з партнерами – є створення якісного туроператорського продукту.

Переваги по напрямку Болгарія. Перш за все – це високий рівень обслуговування. Тільки найкращі автобуси єврокласу для перевезення туристів. Автобуси обладнані кондиціонерами. В дорозі супроводжують кваліфіковані гіди, які надають повну і вичерпну інформацію щодо поселення в готель, та необхідної інформації щодо відпочинку на території Болгарії. Компанія гарантує виїзди згідно заявленої чартерної програми. Швидке підтвердження заявок, завдяки «системі швидкого онлайн бронювання», - надає можливість забронювати бажані місця в автобусі, вказати їх туристам, і швидко отримати підтвердження.

Переваги у групових турах. Компанія має ряд розроблених власних турів Європою. Більшість турів знайшли свого покупця і мають достатню популярність серед агентств. Крім цього, є варіант розробки турів за індивідуальною програмою (дитячі тури, фестивалі, корпоративні тури, відвідання ярмарок, тощо). Для цього Вам достатньо скористатись функцією на офіційному сайті Adriatic Travel «індивідуальний запит», за допомогою якої буде розроблено тур, який буде відповідати всім вимогам. Також, Ви можете придбати комплекс послуг або частину: бронювання готелів у необхідних країнах (згідно запиту); супровід кваліфікованого керівника групи; страхування.

Співвідношення «ціна-якість». Компанія робить все можливе, щоб тури були пізнавальними, максимально комфортними та за доступними цінами. Це чудова можливість для туристів відпочивати на морі зі своєю великою сім’єю, та разом відкривати для себе всі куточки Європи.

Христина Марциняк, директор компанії: «Подорожувати потрібно завжди. Адже у світі ще стільки колоритних та неповторних  міст, цікавих та невідомих для нас традицій, які ми повинні не лише побачити самі, але і допомогти це зробити іншим».

Світ стає ближчим з "Adriatic Travel"!
www.adriatic-travel.com.ua

Гаряча лінія: +38 (063) 025-01-44
+38 (032) 232-88-71
+38 (097) 583-71-82
+38 (098) 027-76-70
+38 (050) 208-50-79

Тур “Музеї Європи”: варто спробувати!

Новини туризму - Музеї України

Європа поруч. І в Європі варто бувати частіше. Час зрозуміти, що Україна теж важлива частина саме європейського, а не абстрактного євразійського простору…

1

З такими думками команда часопису “Музеї України” вирушила у бліц-тур культурними столицями Європи – Краків, Прага, Дрезден.
Перша зупинка – вечірній Краків. Лише кілька годин. Ми відмовилися від екскурсій, вирішивши самостійно поблукати королівським містом, зробити фотосесію. Пройшлися Старим містом, доторкнулися до древнього ритму цього загадкового міста…
Відповідно, заблукали, добравшись до нашого туристичного автобусу на таксі, за кілька хвилин до відправлення…
Потім швидкий нічний переїзд і перед нами постала чарівна ранкова Прага.
Про принади столиці Чехії, визначні місця, можна розповідати довго.
Нас вразила повна байдужість до туристів, яких сприймають як якісь грошові мішки, накрутивши на популярних маршрутах ціни, позбавивши елементарних умов для відпочинку. Навіть лавочки прибрали, заманюючи у неадекватно дорогі кафе.

1

На весь центр лише 6 нормальних пунктів обміну валюти, де хронічні черги. Обмінні валютні операції демонстративно віддані якимось сумнівним арабам, які, як ми підозрюємо, є частиною терористичних структур… Відповідне “обслуговування”, обман, грубість…
Чимало магазинів відкрили не менш нахабні китайці і в`єтнамці. Підробки, фальсифікат…
Скрізь пропонують якусь наркоту…
Рай для вуличної злочинності! Тут повний інтернаціонал! Поліція демонстративно лінива і практично нічого “не помічає”. Державні контролюючі органи не відчуваються. Ситуація ганебна!
Порада жителям Праги – звільніть, а краще заарештуйте такого мера, депутатів і наведіть хоча б елементарний порядок!
Прага – туристична ганьба Європи! Не плануйте туди поїздки! Те саме можна сказати про рівень обслуговування у готелі, де ми зупинилися – ганьба!
Чехія з таким президентом і корумпованою арабсько-азіатською мафією місцевою владою стрімко деградує!
Україні варто оголосити Чехії повномасштабний туристичний бойкот! Хай негайно виправляють помилки!
Зранку, милуючись краєвидами, ми рушили до Німеччини.
Весь день ми провели у Дрездені.
З екскурсією пройшли відбудованим старовинним центром, згадали історію…
Потім ми перемістилися до Дрезденської картинної галереї, що і була основною ціллю нашої подорожі.
З сином Ростиславом, поставили амбітну мету зробити детальну фотосесію всіх трьох музеїв Галереї планетарного рівня. І нам це вдалося!
Подяка керівництву Дрезденської картинної галереї за сприяння і створення належних умов для фотозйомки і огляду шедеврів!
От якщо коротко, то все. Чекайте більш детальних матеріалів!
Окрема подяка туроператору “Адріатік Тревел” –   за організацію поїздки!

 1

Цим маршрутом, передбачивши відвідини музеїв, варто проїхати і людям, що займаються створенням і просуванням культурного продукту в Україні. Адже, це не так дорого! Подібні мандри доступні навіть бюджетникам!
Взагалі, спеціально для музейників варто розробити спеціальний тур під умовною назвою “Музеї Європи”. Якщо зголоситься якась турфірма, журнал “Музеї України” і наша медіа-група, готові інформаційно підтримати. Суть проста – скажімо, приїздимо до Кракова, оглядова екскурсія і відвідини 2-3 музеїв. Переїзд до Дрездена – екскурсія і Дрезденська галерея з іншими музеями… Те саме з Віднем, Прагою, Будапештом…
Турфірми час привчити працювати з музеями. Як нашими, так і закордонними.
Отож, час відчути Європу!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, Почесний працівник туризму України
Фото – Ростислав Тригуб

 

 

Тест-драйв: week-end в Будапешті

НОВИНИ ТУРИЗМУ - Майстер Туру

Наша команда продовжує насолоджуватися «безвізом». В кінці січня ми вирушили на week-end в Будапешт з Адріатіки Тревел. Турпродукт цього оператора ми вже тестували восени в Празі, взимку вибрали Угорщину, з можливістю подивитися Відень.
Раджу вашим туристам автобусний тур як перше знайомство з Європою, важливо враховувати деякі моменти: надійність оператора і гарантія того, що тур Відбудеться і плани НЕ доведеться міняти, недовгі переїзди, зручне розташування готелю в містах по програмі, продумані маршрути і професійні гіди. Наша команда з повною впевненістю може рекомендувати тури Адріатіка Тревел, перевірено особисто, отже, ділимося враженнями.
Наш week-end розпочався у Львові. Але важливий момент, приєднатися до туру можна було і в Стрию, Мукачеві, Ужгороді, Чопі. Зі Львова ми виїхали ввечері, тому Прибуття в Будапешт було раннім.
Нас чекала оглядова екскурсія по місту: панорама Будайської сторони, Пешта, та "Найбільшої європейської річки" - Дунаю. Королівський палац, тераси Рибальського бастіону, огляд території Парламенту, Базиліка Святого Іштвана, площа Героїв, пам'ятник тисячоліття, Замок Вайдахуняд, монумент Аноннімусу, міський парк Варошлігет.

 2

 3

Після першого знайомства зі столицею Угорщини у нас був вільний час з можливістю вибрати якусь факультативну екскурсію, на вибір пропонувалось:

  • Гора Геллерт (7€). З гори, висотою понад 230 м., можна помилуватися Будапештом, Дунаєм, островом Маргіт. Гора цікава цитаделлю (раніше виконувала роль спостережного пункту, а сьогодні - зони відпочинку з пивним баром і рестораном), а також купальнею, що знаходиться біля її підніжжя. Варто зазначити, що територія гори - своєрідний парк, відповідний для прогулянок і активних ігор і найкраще місце для фотографій на тлі Будапешта!
  • Прогулянка по Дунаю на кораблику (20€, безлімітне шампанське) - під час екскурсії перед туристами відкривається панорама, яка вважається частиною Всесвітньої культурної спадщини: 9 мостів через Дунай, фортечна гора з Королівським палацом, а також набережна у святковій ілюмінації.
  • Можна було взяти ще одну пішохідну екскурсію «Незвіданий Будапешт» (12€). Звабливий і чарівний, такий різний і завжди неповторний, Будапешт приваблює безліч туристів в будь-який час року. У цьому місті кожен знайде щось до душі. Ті, хто вважають за краще розмірені прогулянки і шопінг зможуть сповна насолодитися усіма принадами прогулянки по вулиці Ваци, зайти в сувенірні крамнички і невеликі магазинчики, або просто випити чашечку ароматної кави, на затишній терасі кав'ярні.

Ми, як професійні туристи, начитавшись порад і скориставшись рекомендацією гіда, вирушили на вечірню провулку по Дунаю, це однозначно MUSTDO в Будапешті!!! Рекомендуємо і щиро раді, що в короткому подорожі на week-end від Адріатік Тревел можна було отримати такі яскраві враження!
До речі, любителям солодкого і красивого радимо екскурсію в місто Сентендре (дорослі 15€) - чудове і затишне містечко, де можна поринути в атмосферу старовинних вулиць, маленьких церков, музеїв і сувенірних крамничок. Саме тут варто спробувати справжні марципани та провести солодкі хвилини у світі казки!
У готель ми заселилися до вечора, скажімо так, готель в таких турах виконує важливу роль: комфортне місце відпочинку після насиченого екскурсійного дня.
У нашому турі готель був Hotel Griff 3*, готель розташований в приємному місці в районі Буда, в 5 хвилинах ходьби від залізничного вокзалу Келенфелд і в 20 хвилинах їзди на трамваї від центру. Сніданок відмінний, сон комфортний!
На третій день нас чекала Відень, за цю факультативну екскурсію ми доплатили 30 євро і ні крапельки не пошкодували! Будапешт один з найбільш зручних міст, звідки обов'язково потрібно з'їздити до Австрії.

 4

 5

У Відні є кілька сценаріїв проведення часу: традиційна оглядова екскурсія, відвідування королівських палаців, музеї зі скарбами імператорів.
Вечір цього дня порадував нас хорошим вином у винних підвалах в Долині прекрасних жінок і смачним гуляшем (доплата 15€).
Для довідки: містечко Егер є одним з центрів угорського виноробства. Саме тут знаходиться один з найпопулярніших, серед українських туристів, об'єктів - Долина красунь (і саме тут роблять широко відоме червоне вино Egri bikavér, тобто «Егерська бичача кров»).
Спробувати це вино, а також багато інших, можна в невеликих винних погребах, Господар пригостить декількома чарки вина різних сортів і, звичайно, угорськими національними стравами. Крім Egri bikavér тут популярні білий мускат «Оттонель», сухе вино «Дівчина з Егеру», вельми оригінальний червоний «Цвайнгер» і дуже смачне і запашне десертне вино під назвою «Мелора». Тут ми купили так зване «солодке льодове вино Каберне-Совіньон» і зарядилися настроєм, яке зробило зворотний шлях додому легким і веселим!

 5

 7

Отже, однозначно week-end в Будапешті з Адріатік Тревел  рекомендуємо для ваших туристів, в одному турі цілий набір позитивних емоцій і вражень:

  • прогулянка по Будапешту
  • вечірній Дунай з корабликом і шампанським
  • всі скарби Відня за один день
  • дегустація хорошого вина і страв угорської кухні

На нашу думку, відмінний сценарій week-end подорожі.

Терміни і скорочення
Словник термінів

Словник прийнятих в туризмі термінів:

А

Авіатариф - вартість перевезення одного пасажира на літаку на певну відстань. У міжнародних перевезеннях розрізняють індивідуальні, групові, звичайні та спеціальні авіаційні збори.

Американський план - готельний тариф, що включає в себе вартість розміщення та триразового харчування.

Англійський сніданок - повний сніданок, зазвичай включає в себе фруктовий сік, яєчню з шинкою, тости, масло, джем і каву або чай.

Анулювання - Відмова від поїздки. Умови відмови обмовляються в договорі.

Апартаменти- тип номерів в готелях, за своїм оформленням наближені до виду сучасних квартир, включаючи місця для приготування їжі (вартість харчування звичайно не включається у вартість номера).

 

Б

Басбі - Молодший службовець ресторану, бару (розлив води, прибирання столів, попільничок і т. д.).

Беллмен - Службовець готелю, який підносить багаж і виконує доручення гостей.

Бермудський план - Метод надання готельних послуг, при якому ціна включає сніданок і кімнату.

Бізнес-тур - Тип подорожі, який необхідний діловим людям і, можливо, вимагає особливого сервісу, наприклад кімнату для переговорів, послуг секретарів.

Ботель - Невеликий готель на воді.

Бунгало - Невеликий туристичний готель (будова зазвичай з легких матеріалів на березі моря). Поширена в молодіжних тур центрах.

Бюро обслуговування-бюро в готелі, що здійснює інформаційний сервіс, валютно-фінансові операції, забезпечення його транспортними квитками і квитками для відвідування культурно-видовищних заходів, організацію медичної допомоги.

 

В

Ваучер - Документ, на підставі якого надається обслуговування іноземним туристам і проводяться розрахунки з фірмами.

Віза - Офіційна відмітка (штамп консульства і т. П.) В закордонному паспорті, що дає право в'їзду в країну з обов'язковою умовою відмітки про виїзд.

ВВІР - Відділ віз і реєстрації. Здійснює видачу загальногромадянських (районні, обласні та республіканські ВВІР) і дипломатичних (при МЗС) закордонних паспортів.

Відкритий квиток - Мається на увазі відкрита дата від'їзду. Пасажир може забронювати квиток на більш пізній час (день).

Все включено (all inclusive) - система обслуговування в готелях, при якій харчування, напої (найчастіше місцевого виробництва) і окремі види послуг не потребують додаткової оплати. Різновидом даної системи обслуговування є система max inclusive, коли перелік додаткових послуг може бути істотно розширено і включати безкоштовне використання сауни, перукарні, заняття різними видами спорту і т.д.

Відвідувач (візитер) - Людина, який приїхав в іншу країну, який переслідує будь-яку мету, крім придбання заробітку від своєї професійної діяльності. Це визначення відноситься як до туристів, так і до екскурсантам.

 

Г

Гід - Спеціаліст з проведення екскурсій з туристами, що має на це ліцензію.

Гарячий лист - Лист з відомостями про втрачені або вкрадені кредитні картки, який розсилається в готелі та інші організації, де використовуються кредитні карти.

Готельний ланцюг - Одна з ланцюгових, франшизних або інших готельних систем, члени якої користуються особливими привілеями, особливо в національній системі бронювання.

Гостьовий чек - квитанція, що пред'являється господареві ресторану або бару, часто використовується як частина ваучера.

Груповий інклюзивний тур-Тур, що включає авіа- і наземне обслуговування не менше 15 осіб.

Гроші кишенькові - Сума грошей, призначена для оплати дрібних витрат туристів і визначена відповідно до існуючих в країні правилами.

Гуртожиток - Недорогий готель з обмеженим сервісом. Надає платне розміщення для молоді, мандрівної пішки, на велосипедах і т.п.

 

Д

Дайвінг - підводне занурення з аквалангом.

Дата зняття броні - Дата, коли незатребувана заброньована кімната надходить в основну продаж.

Декларація митна - Документ, що видається митними службами, що містить відомості про багаж, наявність валюти у туриста і заповнюється туристом при перетині кордону.

Договір франшизи - договір про передачу прав і привілеїв виробника туристичних послуг на їх реалізацію (збут). Передбачає використання торговельної марки франшизодателя як гарантії якості послуг.

Дорожній чек - банківський платіжний засіб, який можна обміняти на готівку в тій валюті, в якій він виписаний, або на еквівалентну суму в іноземній валюті за діючим курсом. Банки, що видають дорожні чеки, гарантують повне повернення грошей у випадку втрати цих чеків в результаті крадіжки, знищення і т.п.

Документи проїзні групові - Транспортні папери, оформлені на групу туристів і підтверджують право групи на проїзд в даному транспорті (квитки, турпутівки з відривним талоном і ін.).

Дьюті-фрі (duty free) - система безмитної торгівлі в аеропортах, на бортах літаків, поромах і інших транспортних засобів, або в окремих місцях відвідування іноземців (як правило, сигарети, вино, парфумерія і сувеніри).

Е

Екскурсант - Тимчасовий візитер, що проживає в місці призначення менше 24 годин, включаючи круїзних мандрівників, але виключаючи транзитних пасажирів. 

Є

Європейський план-Метод визначення (призначення) ціни за кімнату, що включає тільки вартість зняття кімнати (вартість проживання).

З

Залізничний круїз залізнична туристична поїздка протягом декількох днів по круговому маршруту з використанням поїзда не тільки для пересування, але і для надання туристам розміщення, харчування і т.д. з зупинками по маршруту для проведення екскурсій.

Замкнутий круговий маршрут - круговий маршрут з транспортуванням пасажирів до місця призначення і назад одним і тим же видом транспорту.

Зелений коридор- місце перетину кордону для провезення речей, які не підлягають обов'язковому митному декларуванню.

Зустріч-проводи - набір послуг (допомога перекладача, піднос багажу, автотранспорт), що надаються туристам при їх доставці з з/д вокзалу, з аеро- або морського порту в готель і назад.

І

Імідж - Сприятливе або несприятливе сприйняття споживачем певної фірми, а також її товарів на ринку.

Інклюзивний тур - Тур (туристичний план, маршрут), відповідно до якого транспортне обслуговування авіа- або наземним транспортом оплачується одночасно з харчуванням, розміщенням і іншими туристичними послугами. Як правило, є чітко спланованою за маршрутом, часом, терміном, набору і якості послуг поїздкою, яка продається споживачу як нероздільний на елементи товар за загальною ціною, звичайно включає в себе вартість як обслуговування, так і проїзду за маршрутом.

Інформаційний чек - Алфавітний листок, де зареєстровані гості записані відповідно номерам кімнат.

Інфраструктура - Дороги, стоянки для автомобілів: дренаж стічних вод, каналізація, водопровід, електрика - все необхідне для повноцінного проживання на даній території. Експлуатується туристами і місцевими жителями.

Інтер-райл- система проїзних квитків на залізничному транспорті, що дозволяє протягом певного терміну дії їздити в зоні квитка без обмежень.

К

Караванний туризм - Вид автотуризму, при якому в якості засобу розміщення використовується самохідний або чіпляється до автомобілю фургон (караван).

Каботажна ціна - Знижена ціна для жителів певної країни, які подорожують всередині цієї країни.

Карта прибуття - Бланк, що заповнюється туристом по прибуттю в іншу країну і пред'являється на прикордонному КПП.

Каталог туроператора - Інформаційно-рекламний проспект туроператора, що містить докладну характеристику його інклюзивних турів.

Кемпінг - Табір для автотуристів, розташований в заміській місцевості або в зоні відпочинку (літні будиночки, намети, мають елементарні зручності).

Комерційний готель - Готель, забезпечений всім необхідним для гостей-бізнесменів.

Комерційна норма - Знижена ставка для постійного клієнта, в якому зацікавлений готель, для зайнятості номерів готелю.

Комісійні - Сума грошей, яка визначається у відсотках вище продажної ціни, яку пропонують власники туроператорської та транспортної компаній (та інші) турагентам за продаж туристичних послуг, послуг авіакомпаній і т.п.

Кімнатний лист - Лист з прізвищами, що використовується в готелі для передреєстрації груп, а також для організації вечорів відпочинку.

Кімнатний сервіс - Наявність в готелі послуг з доставки в номер їжі, напоїв, кореспонденції.

Континентальний план - Метод розрахунку вартості кімнати в готелі, коли ціна включає в себе "Континентальний сніданок", а також вартість самої кімнати.

Континентальний сніданок - легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джему.

Круїз - Турпоїздка з використанням того чи іншого транспортного засобу не тільки для переміщення, але і для тимчасового проживання, харчування та обслуговування.

Курорт Готель, в який прибувають гості на час відпустки, з рекреаційними цілями, для розваг.

Л

Льотний купон- Частина авіаквитка, на якій вказується інформація про бронювання місця для пасажира.

М

Маршрут - заздалегідь намічений або встановлений шлях прямування мандрівників (туристів) або транспортних засобів.

Міжнародний туризм - Подорожі за межами своєї рідної країни.

Місце призначення - місце, куди за контрактом з туроператором (турагентом) повинен доставити туриста (пасажира) перевізник.

Мертвий сезон - Пора року в даній країні, коли туристичне життя завмирає або знаходиться на нижчому рівні. Відрізняється низьким рівнем цін. Може бути вкрай несприятливим для здійснення подорожей.

Мотель- Готель, що обслуговує автотуристів.

Митна декларація - письмова або усна заява з боку туристів митним органам при перетині кордону, що містить відомості про перевезення туристами речей і предметів.

Митна декларація - податок, яким обкладаються деякі товари, що пропускаються через кордон будь-якої країни.

Митні пільги - часткове або повне звільнення від сплати мита на ввезення в країну предметів або товарів, зазвичай оподатковуваних митом; часткове або повне зняття обмежень на вивезення з країни певних предметів чи товарів.

Митниця - державна установа, яка здійснює контроль і пропуск товарів і особистих речей, що провозяться через кордон, і стягування мита.

Н

Негнучка ціна - Ціна на кімнати в готелі без знижок (наприклад, з міркувань престижу), коли не береться до уваги той фактор, що всі кімнати порожні.

Неорганізований туризм - самодіяльні поїздки туристів, як правило, організовуються самими туристами без допомоги туристичного збутового апарату; оплата послуг зазвичай проводиться в міру користування ними.

Норма багажу- максимальна вага або габарит багажу, прийнятого авіакомпанією до безкоштовного перевезення. Норми диференційовані за класами пасажирських місць.

Надмірна вага багажу - надлишки багажу (за вагою та розмірами) понад встановлену авіакомпанією межу, перевезення яких оплачується пасажирами додатково.

Напівпансіон - Надається кімната, сніданок і на вибір - обід або вечерю.

 

О

Обмінний ваучер - Юридичний документ, в якому відображені всі моменти відносин між туристом і будь-якою туристичною організацією.

Ознайомча поїздка (Рекламний або інформаційний тур) - безкоштовний або пільговий тур, організований для турагентств і (або) співробітників авіакомпанії з метою їх ознайомлення з певними туристичними маршрутами та центрами.

Організатор туру - приватна особа (іноді турагент) або організація, що збирає групу туристів для участі в турі, що надається туристичною фірмою. Як правило, організатору туру може надаватися безоплатна поїздка за даним маршрутом.

Організований туризм - поїздка, організована туристичними фірмами по стандартному або розробленим самим туристом маршрутом.

Оптовий продавець турів - Компанія, яка становить, збуває і керує турами. Продаж турів здійснюється через посередників: роздрібних турагентів, асоціації, клуби або тур організаторів, але ніколи безпосередньо клієнтові, як це робить іноді туроператор.

Оферта- Формальна пропозиція на укладення угоди із зазначенням умов.

 

П

Пакет - Заздалегідь підготовлений тур, що включає транспортування, проживання, харчування, трансфер, відвідування визначних пам'яток, оренду автомобіля і т. п. Може варіюватися, але зазвичай включає три компонента; має фіксовану ціну.

Пансіон - Повний утримання туриста протягом доби в готелі (на маршруті).

Пасажирський талон - Карта для пасажира, що вручається йому до посадки в літак. Містить відомості про багаж, докладну інформацію про клас, яким летить пасажир, номер крісла в літаку.

Паркінг - місце для стоянки автотранспорту.

Пором - самохідне судно, спеціально обладнане для перевезення пасажирів і транспортних засобів (автомобілів, залізничних вагонів та ін.)

План-карта - схема розташування місць в каютах або купе.

Пік сезону - Пора року в даній країні, коли торгівля тур послугами і ціни на них найвищі.

Пізніше прибуття - Гість, який забронював номер в готелі, але прибув після години зняття броні і попередив про свій пізньому прибуття.

Пізня оплата - Часткова оплата, яка передається на фронт деск, коли гість уже виїхав.

Пізній виїзд - Гість залишається в готелі після моменту, коли він повинен виїхати. У цьому випадку він зобов'язаний сплатити 50 відсотків денної норми.

Передреєстрації - Процедура, яку виробляють до приїзду гостей, використовувана з групами туристів для зменшення переповненості в службі прийому, щоб гості не реєструвалися безпосередньо в момент приїзду.

Проміжний період - Пора року в даній країні, між піковим і мертвим сезонами, протягом якого ціни середні (проміжні).

Прямий політ - Політ між двома певними пунктами без пересадки на інший літак, навіть якщо відбудеться проміжна посадка.

Путівка - Документ, що підтверджує оплату послуг на маршруті і є підставою для надання цих послуг.

Пекідж-тур-тур (індивідуальний або груповий), що включає в себе деякий набір послуг (перевезення, розміщення, харчування, екскурсії і т.д.), загальна вартість продажу якого дорівнює вартості його елементів.

 

Р

Розрахунковий час - момент початку (закінчення) доби (переважно 12.00 годин дня), до настання якого клієнт готелю зобов'язаний звільнити номер або оплатити повністю або частково наступну ночівлю.

Рафтинг - спуск по гірських річках на човнах, катамаранах або плотах, що не обладнані моторними засобами.

Рекламація - заява туриста, що відправляється в офіс фірми - продавця туру при невідповідності оплачених і дійсно наданих послуг. На підставі рекламації складається протокол. У разі якщо факт невідповідності доведений, повинна послідувати компенсація збитку.

Рекламний тур - безкоштовний або пільговий тур, організований для турагентств і (або) співробітників авіакомпанії з метою їх ознайомлення з певними туристичними маршрутами та центрами.

Рецепція - загальний зал або кімната в готелях для прийому, реєстрації та оформлення гостей, а також знаходження чергових-портьє для прийому і видачі ключів від номерів і виконання різного виду доручень гостей готелю.

Роздрібний продавець - Середня ланка на ринку, що продає товари безпосередньо споживачеві (зазвичай турагентство).

Ротель - пересувний готель-вагон.

Ручний багаж - речі, які авіакомпанія дозволила без додаткової плати перевозити при собі, причому відповідальність за збереження ручного багажу несе пасажир.

 

С

Сафарі - туристична поїздка з метою полювання або знайомства з місцевою природою, як правило в країнах Центральної Африки.

Сімейний план - система знижок по вартості розміщення, що надаються в деяких країнах готелями членам однієї сім'ї, які подорожують разом.

Сертифікація турпослуг - процедура перевірки якості пропонованих продуктів туристичної фірми з подальшою видачею сертифікату відповідності якості.

Система Фортуна-продаж пакета турпослуг зі знижкою за розміщення без зазначення певного готелю, назва якого стає відомою при переїзді на місце відпочинку. При цьому гарантується розміщення в готелі певної категорії.

Сезонні норми - Різноманітність цін на різні послуги, які змінюються залежно від сезону.

Сімейний план - Спеціальна система здачі кімнат в готелі туристам з дітьми. У тому випадку, якщо діти живуть в одній кімнаті з батьками, ціна номера знижується.

Скі-пас - дозвіл або пропуск на користування підйомниками в певному місці для спуску на гірських лижах чи сноуборді.

Сноуборд - спуск по снігу з гірських схилів на спеціально обладнаній дошці.

Сніданок континентальний - легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джему.

Супроводжуючий - представник туристичної фірми, в обов'язки якого входить супровід туристів за маршрутом, організація розміщення, харчування та перевезення.

Страховка - Умови страховки докладно обумовлюються в страховому полісі. Страховий поліс є документом, що забезпечує гарантоване медичне обслуговування в разі хвороби або травми. Для в'їзду в деякі країни наявність страховки є обов'язковим.

Страховик - Страхова компанія з якою Ви укладаєте договір страхування [купуєте страховий поліс].

Страхова сума - грошова сума, в межах якої Вам може бути надана необхідна допомога. Перелік послуг, що надаються безпосередньо залежить від розміру суми. У деяких країнах існує чітко встановлений ліміт - не менше 30 000 $, що пов'язано з вартістю медичних послуг в конкретній країні.

Страхова премія- винагороду, яку Ви вносите за страховий поліс. У кожної страхової компанії діють встановлені тарифи з розрахунку за кожен день перебування за кордоном, які, як правило, становлять 0,5 ... 1,0 $. Для осіб старше 65 років і молодше 3 років страховий поліс коштує трохи дорожче, підвищується тариф також для любителів гірських лиж, сноуборду, дайвінгу та інших видів екстремального спорту і туризму.

 

Т

Таймшер - купівля права користування номером на один-два тижні в тому чи іншому місці протягом тривалого періоду. При цьому створюються умови для обміну місцями відпочинку, що дозволяє власникам таймшерів міняти місце відпочинку.

Такс-фрі (tax free) - система часткового повернення податку на додану вартість в ряді країн при купівлі та вивезенні товару іноземцями. Як правило, використовується в великих магазинах при купівлі товару дорожче певної суми. Гроші можуть повертатися при перетині кордону або в країні постійного перебування.

Тарифи авіаквитків - диференційована система оплати авіаперевезення в залежності від рівня послуг, що надаються, умов використання, обміну та повернення авіаквитків. Деякі види тарифів: екскурсійна - бронь в будь-який день, зворотна дата може бути відкрита в межах терміну дії тарифу, повернення квитка в будь-який момент з втратою невеликої суми. Молодіжний - знижка близько 20% від основного екскурсійного тарифу. Груповий пільговий тариф для групи від 6-10 чоловік на термін перебування від 6 днів до 1 місяця. АРЕХ - бронювання не менш, ніж за 7 днів, дата вильоту туди і назад строго фіксовані, штраф при здачі квитків за 7 днів - 50%, при більш пізньому терміні повернення квитків гроші не повертаються. РЕХ - бронь в будь-який час, дата вильоту чітко фіксується, штраф 50% при поверненні квитка до реєстрації вильоту.

Транзит - Провезення пасажирів з однієї країни в іншу через проміжну країну.

Трансфер - Зустріч або проводи в аеропорту (на вокзалі).

Трекінг - піші походи по пересіченій місцевості без спеціальної підготовки учасників.

Тур - Індивідуальна або групова подорож, що складається з комплексу послуг (перевезення, проживання в готелі, екскурсії, трансфер, харчування).

Турагент - Організація-провідник, що займається реалізацією сформованих туроператором турів. Велика частина прибутку йде від комісійних, зароблених від реалізації турів.

Турист - Мандрівник, який проживає в місці призначення не менше 24 годин, мета поїздки якого - відпочинок, бізнес, сім'я, певна місія, зустріч.

Туроператор - Компанія, що спеціалізується в плануванні, складанні турів (туристичних маршрутів) і що продає турпутівки за допомогою турагентів або безпосередньо туристові.

Турпакет- Туристичний план (маршрут), що охоплює основні елементи відпочинку: транспорт, розміщення, екскурсії та ін.послуги.

 

Ф

Форс-мажор - обставина, настання якої не могло бути попереджено стороною, відповідальною за виконання зобов'язання, і є причиною невиконання останнього (наприклад, війна, стихійне лихо тощо).

Фотосафарі - туристична поїздка з метою фотографування рідкісних тварин і рослин в природних умовах їх існування.

Франчайз - Незалежний готель або мотель, який має право користуватися фірмовою маркою і платить за це право.

Фрахтування - висновок чартеру.

Х

Хостел- вид готелю з невеликим набором послуг.

Ч

Чартер - Оптова купівля літака для перевезення пасажирів або вантажу. Чартерні перевезення призначаються на конкретний час, в конкретний день, в конкретно замовлене місце.

Чартерний рейс- Рейс, замовлений ексклюзивно для спеціальної групи людей, які належать одній організації або їх переліт організовується від одного імені (наприклад, туроператором). Чартерні рейси зазвичай набагато дешевше, ніж регулярні рейси авіаліній за розкладом. Ці рейси можуть здійснюватися додатковими літаками або літаками, які виконують регулярні рейси.

Час закриття дня-Довільно обрана менеджером готелю година, коли закінчується один день і починається інший.

 

Ш

Шатл-сервіс - Позначення транспорту (літака, автобуса, поїзда), який здійснює дуже часті рейси, в основному на дуже коротку відстань.

Шенгенська віза - єдина віза терміном до трьох місяців, яка дає можливість безперешкодно пересуватися по території країн Шенгенської групи (Німеччина, Франція, Бельгія, Голландія, Люксембург, Іспанія, Португалія, Італія та ін.) Протягом терміну дії візи.

Шведський стіл - вид самообслуговування в ресторанах, кафе, що відрізняється тим, що відвідувачі за єдину середню плату одержують будь-яку кількість страв за своїм бажанням серед запропонованих, заздалегідь виставлених в залі.

Шоп-тур - туристична поїздка, метою якої є купівля певних видів товарів, характерних для країни перебування.

 

Типи скорочень

Шановні туристи! Плануючи свою подорож, і підбираючи для себе підходящий тур, ви, напевно стикалися з різними скороченнями та абревіатурами, які використовуються для позначення категорій готелей, типів розміщення в номері, види харчування та ін.. Всі скорочення, котрі ви можете зустріти в договорах, на сайтах туристичних компаній, при бронюванні зацікавленого вами туру є стійкими та загальноприйнятими в туристичному бізнесі всього світу.

Нижче представлений перелік основних туристичних скорочень.

Типи та розміщення.

SNGL (single) одномістний номер.
DBL (double) двохмістний номер з одним двохспальним ліжком.
TWIN (twin) двохмістний номер з двома роздільними ліжками.
TRPL (triple) трьохмістний номер.
4 PAX (quarter) чотирьохмістний номер.
ЕХВ (extra bed) додаткове ліжко.
ADL (adult) дорослий.
INF (Infant) дитина 0-2 років.
CHD (child) дитина з 2 до 12 років, але в ряді готелей до 15 -18 років.
Baby cot дитяче ліжко для дитини 0-2 роки.
SNGL + INF (single + infant) 1 дорослий+ дитина(0-2 роки).
SNGL + CHD (single + child) 1 дорослий+ дитина (2-12 років).
DBL + INF 2 дорослий+ дитина (0-2 років).
DBL + CHD 2 дорослий+ дитина (2-12 років).
DBL + ЕХВ 2 дорослий+ З-й дорослий на додаткове ліжко.
DBL+ 2 CHD (2-6) двоє дорослих у двохмістному номері + 2 дітей 2-6 років.
2 ADL + 2 CHD (2-6) (2-12) 2 дорослих+ 2 дітей в віці від (перший 2-6 років, другий 6-12 років).
2 ADL + 2 CHD (6-12) 2 дорослих+ 2 дітей 6-12 років.
TRPL +1 CHD (2-6) трьохмістний + дитина 2-6 років.
2 ADL +1 CHD (2-12) трьохмістний + дитина 6-12 років.
3 ADL + 2 CHD (2-6) трьохмістний + двоє дітей 2-6 років.
3 ADL +INF (0-2) + CHD (3-6) трьохмістний + 2 дітей: перша дитина до 3 років, друга 3-6 років.
3 PAX + 1 CHD (2-5) трьохмістний + 1 дитина 2-5 років.
3 ADL троє дорослих.
ВО (bed only) розміщення без харчування.

Типи корпусів.

MB (main building) основна будівля.
New Building новий корпус.
APT (appartment) тип номерів, що мають кухонний кут, з посудом, чайником, плиткою, як правило без харчування.
1 BDRM апартаменти з однією спальнею.
2 BDRM апартаменти з двома спальнями.
VILLA вілла, окремий будинок, VIP рівня, як правило має перевагу перед іншими типами розміщення - свій садочок, свій басейн, велику площу, ексклюзивне розміщення в готелі, усамітність від інших туристів.
BGLW (bungalo) бунгало - окрема будівля, яка використовується для розміщення туристів, часто пропонується в тропічних та південних країнах.
HV (Holiday Village) клубний готель, представляє собою комплекс бунгало, бувають HV-1, HV-2 клуби 1 та 2 категорії, відрізняються набором послуг які надаються безкоштовно.
Cabana будівля на пляжі (або біля басейну), накшталт бунгало, що стоїть окремо від основної будівлі та інколи обладнана як спальня.
Chalet шале, окрема домівля, як правило в горах, що складається з 2-х та більше кімнат.
Executive floor один або декілька поверхів в готелі з більш високим рівнем обслуговування, а також з додатковим набором послуг.

Типи номерів.

Balcony Room номер з балконом.
Connected Rooms суміщені номера, що мають двері-прохід з одного в інший.
Duplex двохповерховий номер.
De Luxe номера підвищеної комфортності, більшої площі, ніж superior.
Family Room сімейний номер, з більшою площею, в котрій можна поселити від 4 чоловік.
Sitting area зона для відпочинку- частина номеру, де розташовані крісла, столик, диван.
Standart стандартна кімната.
Studio однокімнатний номер більше стандартного, як правило в апартаментах з невеликою кухнею, суміщена з кімнатою.
Suite номер підвищеної комфортності, як правило - велика кімната, що має зону для відпочинку.
Mini Suite номер покращеної категорії (краще, ніж Superior).
Junior Suite номер підвищеної комфортності: зазвичай велика комфортабельна кімната з відгородженим спальним місцем, що перетворюються вдень у вітальню.
Senior Suite номер підвищеної комфортності, як правило двохкімнатний: вітальня та спальня.
Executive Suite як правило, с’ют з двома спальнями.
King Suite "королівський сьют", що має 2 спальні, вітальню та робочий кабінет.
Superior кімната більшого розміру, ніж стандартна.
Honeymoon Room номер для наречених, з великим ліжком та додатковим презентом від готелю.

Типы кроватей.

DBL двохмістний номер з одним великим двохспальним ліжком.
Kingsize Bed "королівське ліжко" шириною більш 180-220 см.
Queensize Bed "королівське ліжко" шириною 150-180 см.
TWIN двохмістний номер з двома окремими ліжками.

Типы видов из окон номера.

ROH (run of the house) розміщення в готелі без уточнення типу номеру та виду з вікна.
BV (Beach view) вид на пляж.
CV (City view) вид на місто.
DV (Dune view) вид на пісчані дюни.
GV (Garden view) вид на сад.
LV (Land view) вид на околиці.
MV (Mountainview) вид на гори.
OV (Oceanview) вид на океан.
PV (Poolview) вид на бассейн.
RV (Riverview) вид на річку.
SF, FV (SeaFront, FrontView) прямий вид на море.
SSV (Sea Side view) боковий вид на море.
SV (Sea view) вид на море.
VV (Valley view) вид на долину.

Типи харчування.

BO, RO (нет) без харчування.
ВВ (bed & breakfast) сніданки.
Continental breakfast легкий сніданок, що складається з кави або чаю, соку, булочки, масла і джеми.
English breakfast повний сніданок, зазвичай включає в себе фруктовий сік, яєшню з шинкою, тости, масло, джем та каву або чай.
American breakfast buffet аналог континентального сніданку + різноманітні нарізки (ковбаси, сири) та горячі страви (омлет, сосиски).
НВ (half board) напівпансіон, сніданок + вечеря.
НВ+ розширений напівпансіон.
FB (full board) повний пансіон, сніданок + обід + вечеря (без напоїв).
FB+ розширений повний пансіон з напоями місцевого виробництва під час їжі. Mini ALL (mini all inclusive) - повний пансіон з напоями місцевого виробництва не лише під час  їжі, але в обмеженій кількості (як правило пиво, вино).
ALL (all inclusive) харчування протягом дня, включає напої (в тому числі спиртні) місцевого виробництва у необмеженій кількості.
ULTRA ALL INC (ultra all inclusive) різновиди: elegance all inc, VIP all inc, super all inc, deluxe all Inc, VC all inc, superior all inc, mega all inc, superior all inc VIP service, royal class all inc, ultra deluxe all inc, extended all inc, excellent all inc, max all inc, high class all inc imperial all inc. харчування протягом дня, включає напої імпортного виробництва (в тому числі спиртні) + додаткові послуги на розсуд адміністрації готелю.
A-LA CARTE меню, в якому кожна страва вказана зі соєю окремою ціною.
MENU харчування по меню - обмежене число страв з меню, як правило, на вечерю, на вибір(салат овочевий або м’ясний, риба або м’ясо).
Стан заявки

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використовуючи наш сайт ви погоджуетеся з політикою конфіденційності погодитись і закрити